+420 773 879 931

Pájené výměníky tepla SWEP

Pájené deskové výměníky

Pájené deskové výměníky tepla jsou složeny z tenkých ocelových profilových desek, které mezi sebou tvoří kanálkové prostory. Jednotlivé desky výměníku jsou po obvodu a na styčných místech spojeny pájkou, což zaručuje vysokou tuhost s vysokou tepelnou vodivostí.

V nabídce je velmi rozsáhlá řada kompaktních běžných výměníků tepla pro široké použití. Běžně se používají v průmyslu, potravinářství (chlazení mladiny), pro výměníkové a předávací stanice tepla, pro topení a vytápění, solární panely a další. Také jako kondenzátory a výparníky.

Materiál desek

Pro deskové výměníky tepla se používá nerezová ocel AISI 316, která odpovídá oceli ČSN 17 348. Deskové výměníky ARES se vyrábějí také z oceli s vyšším přídavkem molybdenu (Mo-ocel 254 SMO), což jim zaručuje zvýšenou odolnost proti důlkové korozi a tvorbě trhlin. Někdy se pro pájené výměníky tepla používá titanová ocel.

Materiál pro letování výměníků

Jednotlivé desky pájených výměníků jsou k sobě pájeny čistou mědí (99%). Deskové výměníky tepla pro speciální použití (např. potravinářský průmysl, ve kterém není povoleno použít Cu pájku) se spojují niklovou pájkou.

Tlaky výměníků

Pájené výměníky mají tvary kanálků typu L, M a H. Kanálky L jsou vhodné tam, kde jsou požadovány nízké tlakové ztráty Δp. Deskové výměníky tepla s kanálky H mají vysokou přenosovou schopnost a dosahují vysokého přiblížení teplot primárního a sekundárního okruhu.

Standardní připojení

Pájené výměníky tepla SWEP umožňují napojení na systém primárního a sekundárního okruhu vnějším závitem nebo pájecím hrdlem.

Standardní vývody pájených výměníků
1—Vnější závit, 2—Vnitřní závit, 3—Vnitřní závit s matkou, 4—Pájecí hrdlo, 5—Victualic

Výpočet výměníku

Před instalací navrhneme vhodný typ výměníku pomocí výpočtového programu. Pro výpočet vhodného deskového výměníku tepla je potřeba zadat předpokládané hodnoty:

Použití deskových výměníků

Deskové výměníky SWEP pájené či šroubované se hodí jak pro běžné použití klasických výměníků tepla (vytápění, ohřev vody), tak i pro speciální použití výměníků v průmyslu, potravinářství, tepelných čerpadlech apod.

Máte zájem o jiné deskové výměníky tepla? Pomůžeme vám s výpočtem výměníku a zašleme vám návrh výměníku, který bude odpovídat vašim požadavkům.
Proč výměníky tepla od nás?


Máme přes 20 let zkušeností

Odborně poradíme s výběrem výměníku

Provedeme výpočet výměníku tepla

Připravíme návrh výměníku tepla podle vašich požadavkůZaujala vás nabídka výměníků tepla?

Napište nám!

Volejte nebo pište
    
+420 773 879 931

Návrh výměníku tepla

Na základě vašich požadavků provedeme výpočet výměníku tepla a následně připravíme návrh výměníku tepla, který splní technické a provozní požadavky.

Hledáte-li výměníky tepla pro vytápění nebo tepelné výměníky pro ohřev vody či deskové výměníky pro chlazení, žebrované výměníky tepla, pájené nebo rozebiratelné výměníky tepla, obraťte se na nás.

Výměníky tepla: co je nového

13.02.2016  Použití

13.02.2016  Cena

30.11.2014  Rozebiratelné výměníky tepla ARES