+420 773 879 931

Výměníky tepla rozebiratelné

Rozebiratelný výměník tepla ARES Výměník tepla ARES logo

Rozebiratelné deskové výměníky tepla jsou složeny z tenkých ocelových profilových desek (většinou AISI316L), které mezi sebou tvoří kanálkové prostory. Mezi jednotlivými deskami výměníku je těsnění (EPDM, NBR,VITON), přední a zadní deska je sešroubována. Tím je dosaženo vysoké tuhosti s vysokou tepelnou vodivostí.

Materiál desek

Rozebiratelné deskové výměníky

Při výrobě deskových výměníků tepla se používá nerezová ocel AISI 316L, která odpovídá oceli ČSN 17 348. Deskové výměníky se také vyrábějí z oceli s vyšším přídavkem molybdenu (Mo-ocel 254 SMO), což zajišťuje zvýšenou odolnost vůči důlkové korozi a tvorbě trhlin. Pro některé výměníky se používá také titanová ocel.

Materiál těsnění

Tlaky výměníků

Montované deskové rozebíratelné výměníky tepla jsou konstrukčně vyráběny pro různé tlaky od nízkých tlaků do 10 barů po střední tlaky PN16, PN25.

Tvar kanálků

Rozebiratelný výměník tepla ARES: tvary kanálků

Deskové výměníky mají běžné tvary kanálků L, M a H. Kanálky L jsou vhodné tam, kde jsou vyžadovány nízké tlakové ztráty Δp. Deskové výměníky tepla s kanálky H mají vysokou přenosovou schopnost a dosahují vysokého přiblížení teplot primárního a sekundárního okruhu.

Standardní připojení výměníku

Napojení deskového výměníku na systém primárního a sekundárního okruhu umožňuje vnější závit nebo příruba.

Standardní vývody montovaných výměníků

Výpočet velikosti výměníku

Před instalací navrhneme vhodný typ výměníku pomocí výpočtového programu. Pro výpočet vhodného deskového výměníku tepla je potřeba zadat předpokládané hodnoty:

Použití deskových výměníků

Rozebiratelné deskové výměníky ARES se hodí jak pro běžné použití klasických výměníků tepla (vytápění, ohřev vody), tak i pro speciální použití v průmyslu (deskové chladiče), potravinářství (např. chlazení).

Rozebiratelné výměníky ARES jsou vhodné pro vyšší výkony nad 500 kW a pro agresivní vody a média.

Máte zájem o jiné deskové výměníky tepla? Pomůžeme vám s výpočtem výměníku a zašleme vám návrh výměníku, který bude odpovídat vašim požadavkům.

Manuál instalace a obsluhy je ke stažení zde.
Proč výměníky tepla od nás?


Máme přes 20 let zkušeností

Odborně poradíme s výběrem výměníku

Provedeme výpočet výměníku tepla

Připravíme návrh výměníku tepla podle vašich požadavkůZaujala vás nabídka výměníků tepla?

Napište nám!

Volejte nebo pište
    
+420 773 879 931

Návrh výměníku tepla

Na základě vašich požadavků provedeme výpočet výměníku tepla a následně připravíme návrh výměníku tepla, který splní technické a provozní požadavky.

Hledáte-li výměníky tepla pro vytápění nebo tepelné výměníky pro ohřev vody či deskové výměníky pro chlazení, žebrované výměníky tepla, pájené nebo rozebiratelné výměníky tepla, obraťte se na nás.

Výměníky tepla: co je nového

13.02.2016  Použití

13.02.2016  Cena

30.11.2014  Rozebiratelné výměníky tepla ARES